KONST / Litografier / Färglitografi 9052047
nr 905 2047
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi , Esaias Thorén (1901-1981), 14/750, signerad. - 73 mm: 42x50
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
måndag 11 augusti 2014
kl 20:10:46
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén